Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Presidenti HALILI “karikon” skuadrën para KLASIKES, premton premio për “kokën” e shkodranëve

Shkruar nga NEWSPORT
Presidenti HALILI “karikon” skuadrën para KLASIKES, premton

Tirana-Vllaznia është superdueli i kësaj jave në kampionatin shqiptarë. Dy skuadra me histori  në futbollin shqiptar vihen përballë njëra-tjetrës këtë herë në Klasiken e “Titullit”. Gjithçka do të nisë në orën 16:00 në “Loro Boriçi”

Bardheblutë vijnë si kryesues në këtë takim me 6 pikë diferencë dhe ditën e nesërme synojnë të nisin edhe arratinë. Për të “karikuar” skuadrën në stërvitjen e ditës së djeshme ka qenë i pranishëm edhe presidenti Refik Halili. Në “Skënder Halili” kreu i klubit ka folur gjatë me lojtarët, ndërsa mësohet ndër të tjera që ka premtuar edhe premio për “kokën” e shkodranëve.

Shuma e premios do të mësohet vetëm pas ndeshjesh. Ndërsa kujtojmë se pas fitores me Eghnatian lojtarët kanë “ngrohur” xhepat pasi presidenca ka shpërndarë premio.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga