Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Plotësohet dëshira e Julian Ahmatajt, drejtuesit i besojnë stolin

Shkruar nga NEWSPORT
Plotësohet dëshira e Julian Ahmatajt, drejtuesit i besojnë stolin

Orges Shehi tashmë prej ditësh nuk është më trajner i Tiranës, teksa në stol menjëherë u ul Julian Ahmataj. Ky i fundit e njeh mjaft mirë ambientin bardheblu, teksa mori përsipër përgjegjësitë e rikthimit të kryeqytetasve te rezultatet pozitive.

Vetëm 2 ditë në stolin e Tiranës, Ahmataj arriti të merrte një fitore të rëndësishme dhe të rikthente bardheblutë te fitorja në kampionat. Kryeqytetasit fituan 1-0 ndaj Vllaznisë, teksa menjëherë pas kësaj sfide për “MCN TV” Ahmataj do të shprehte dëshirën që të qëndronte gjatë në stolin e kësaj skuadre.

Ky ishte si një mesazh për presidentin, Refik Halili, i cili tashmë duket se ka marrë vendimin dhe ka plotësuar dëshirën e 44 – vjeçarit. Sipas shtypit të shkruar bëhet me dije se drejtuesit kanë mbyllur çdo tentativë për të gjetur një trajner të ri dhe në këto kushte do t’i besojnë Ahmatajt çelësat e kësaj skuadre  për ndeshjet në vazhdim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga