Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Pistë e re për Gjimshitin, skuadra e njohur kërkon shërbimet e mbrojtësit të kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
Pistë e re për Gjimshitin, skuadra e njohur kërkon shërbimet

Berat Gjimshtiti prej 21 gushtit nuk ka mundur të luajë në fushën e blertë, pasi një dëmtim e mbajtui mbrojtësin e kombëtares për nëj kohë të gjatë larg futbollit. Vetëm 5 ndeshje këtë sezon janë shumë pak për “murin” kuqezi.

Kur jemi përpara merkatos së janarit, një pistë e re del për Gjimshitin. Sipas mediave italianë, Monza është skuadra e cila kërkon përforcime dhe reparti i mbrojtjes është primar. Në këtë kushte emri më i kaluar është Berat Gjimshiti.

Por gjithsesi mbetet një pistë e vështirë kjo, pasi Atalanta vështirë të heqë dotë kollaj nga shqiptarëi, ku drejtueit vetëm marsin e kaluar i rinovuan kontratën deri në vitin 2026.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga