Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Pas humbjes në Korçë një lajm i mirë “ngroh” lushnjarët, talenti i Tiranës firmos me verdhejeshilët

Shkruar nga NEWSPORT
Pas humbjes në Korçë një lajm i mirë

Lushnja u mposht edhe këtë javë në transfertën e Korçës 2-0. Kjo bëhet humbja e gjashtë rradhazi për myzeqarët jashtë shtëpisë. Në ndeshjen e parë  të trajnerit Dalipi në kampionat skuadra verdhejeshile nuk arriti dot të dilte me pikë nga Korça. Kjo disfatë  e çon Lushnjen në  zonën e play-out dhe duhet t’i bëjnë  llogaritë  mirë  për pjesën e mbetur të sezonit.

Megjithatë  pas humbjes një  lajm i mirë  erdhi nga merkato e lushnjarëve. Kapiteni i Tiranës U-21 Igli Çulaj ka firmosur me verdhejeshilët një kontratë deri në  fund të  sezonit. Këtë  afrim e ka konfirmuar edhe vetë sekretari i klubit Mario Sula. Talenti i Tiranës do të jetë një përforcim shumë i vlefshëm për Lushnjen në luftën e saj për mbijetesë në Kategorinë e Parë. Ndërsa mbetet vetëm zyrtarizimi nga ana e klubit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga