Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani i mallkuar nga dëmtimet, dy dalin nga infermieria, dy të tjerë prishin planet për derbin

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani i mallkuar nga dëmtimet, dy dalin nga infermieria, dy të

Partizani prej disa javësh përgatitet me grupin jo të plotë për shkak të mungesave të lojtarëve të dëmtuar. Mesfushori Ëngjël Hoti dhe sulmuesi Alfred Mensah mungojnë prej disa javësh tashmë por ditën e djeshme janë rikthyer në stërvitje duke punuar normalisht me grupin tjetër. Ky lajm i mirë pasohet me një tjetër të keq si për t’i balancuar.

Victor Da Silva pritet të mungojë ndaj Orikut në Kupë pas dëmtimit muskulor por sipas gjasave pritet të jetë gati për derbin e 2 tetorit. Mbrojtësit e talentuar, Paolo Buxhelaj dhe Marçelino Preka, të cilët janë thërritur në Kombëtaren U-20 nga Alban Bushi, vuajnë nga një problem gjithashtu. Buxhelaj ka mbingarkesë muskulore ndërsa Preka një shqetësim në kofshë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga