Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

PARTIZANI bllokon merkaton e skuadrës së njohur turke, shkak bëhet mesfushori i Vllaznisë

Shkruar nga NEWSPORT
PARTIZANI bllokon merkaton e skuadrës së njohur turke, shkak

Partizani ka bllokuar merkaton e skuadrës së njohur turke. Girensunspor duhet t’i paguajë demave plot 90 mijë euro, pasi të kuqtë kanë fituat gjyqin në FIFA me ekipin turk për Esat Malën.

Në verën e 2021 Esat Mala kaloi nga Partizani te Girensunspor dhe turqit duhet të paguanin taksën e formimin prej e 90 mijë eurove, me mesfushorin që aktualisht mban veshur fanelën e Vllaznisë.

Kjo shumë për të cilën është rënë dakord nuk është paguar brenda afateve të vednosura dhe në këtë mënyrë Partizani e ka paditur në FIFA, ku kanë fituar edhe të drejtën për të marrë shumën e treguar.

Demat nuk u ndalën me kaq dhe e kanë ankimuar sërish këtë çështje dhe që nga e premtja skuadrës turke i është bllokuar merkatoja dhe nuk mund të bëjnë asnjë afrim gjatë janarit deri në zgjidhjen e çështjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga