Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ronaldo dhe Neymar kryqëzohen në Paris

Shkruar nga NEWSPORT

Dy lojtarët e skuadrave më të mëdha për sa i përket klubeve Realit dhe Barcelonës, në një shkrim për spanjollen MARCA ju shihen fatet e kryqëzuara në Paris. Talenti brazilian së bashku me skuadrën e tij zhgënjyen në pjesëmarrjen e tyre në ‘’Copa Amerika’’ pa mundur dot të kalojnë as fazën e grupeve duke u skualifikuar. As Brazili dhe as Neymar nuk mundën të lënë dot gjurmë.neymar1

Në të njëjtën situatë pothuajse gjendet edhe ylli madrilen ku nga grumbullimi me Portugalinë në Europian nuk ka mundur të jetë dot vendimtar duke mos shënuar gol në ndeshjen e parë. Sot do të jetë mundësia e fundit e Ronaldos për të hequr epitetin ‘’lojtar i kompeticioneve të vogla’’, sepse realisht ka pasur momente ku Ronaldo nuk ka qenë kompetitivë me Kombëtaren.

Parisi nuk do të jetë deçiziv vetëm për performancën e Ronaldos. Neymar kërkohet shumë në Paris nga PSG dhe transferta e tij shihet e mundshme që këtë verë. Ronaldo gjithashtu është përfolur për një tranfertë  të mundshme drejt pistës pariziene. Prandaj Parisi shihet si pikëtakim për dy lojtarët më të mirë të botës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga