Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Një ndeshje para derbit me Partizanin, Visar BEKAJ “tradhëton” Tiranën

Shkruar nga NEWSPORT
Një ndeshje para derbit me Partizanin, Visar BEKAJ

Visar Bekaj është padyshim një nga liderët e Tiranës dhe një prej lojtarëve më të mirë të ekipit. Portieri dardan është tashmë prej 3 sezonesh më i miri në Superiore duke mos patur asnjë rival. Tirana e sheh si “xhevahir” dhe në merkaton e verës pritet t’i “dhurojë” disa para arkave të klubit me shitjen e tij.

Mungesa e tij do të ishte një goditje për Tiranën por fatkeqsisht për bardheblutë, duhet të bëjnë pa atë në fushë në ndeshjen ndaj Teutës, të shtunën në orën 18:00 në Niko Dovana.

Gardiani u ndëshkua me karton të verdhë në përfundim të sfidës së sotme me Kastriotin dhe plotëson numrin e kartonave duek u pezulluar për këtë ndeshje. Mund të quhet ndoshta një lajm i mirë në njëfarë mënyre për bardheblutë me Bekajn që “pastron” kështu kartonat dhe shkon i qetë në derbi.

Megjithatë, mos-prezenca e tij në një ndeshje të vështirë si ajo me Teutën mund të sjellë pasoja për Tiranën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga