Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nga Xhulio Skuka te Taulant Seferi, derbi i kryeqytetit “luhet” në Kombëtare

Shkruar nga NEWSPORT
Nga Xhulio Skuka te Taulant Seferi, derbi i kryeqytetit “luhet”

Shqipëria do të luajë ndeshjen e parë kualifikuese për EURO 2024 në Varshavë kundër Polonisë. Kjo sfidë do të zhvillohet në datën 27 mars, ndërsa interesi është i madh për të mësuar listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Sylvinho.

Ende s’është bërë zyrtare, por mësohet se Taulant Seferi do të jetë pjesë e kuqezinjve për këtë sfidë të rëndësishme. Gjithashtu nuk përjashtohet mundësia që edhe Xhuliano Skuka t’i bashkohet Shqipërisë për përballjen me polakët.

Të dy ish-ë të kampionatit shqiptar që kanë shkëlqyer respektivisht me Partizanin dhe Tiranën. Pritet të shihet se kush do të jenë futbollistët e tjerë nga Superiorja, ku gjasat janë të mëdha për Hadroj dhe Rrapajn.

Siç shihet, derbi i kryeqytetit luhet edhe në Kombëtare. Partizani apo Tirana, cila skuadër do të ketë më shumë lojtarë apo ish-ë pjesë të kuqezinjve? Kuriozitetin pritet të na e shuajë trajneri Sylvinho.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga