Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nga java e 29-të deri te derbi i kryeqytetit dhe ndeshja e prapambetur, FSHF-ja zbulon AXHENDËN e 5 javëve të ardhshme (SFIDAT dhe ORARET)

Shkruar nga NEWSPORT
Nga java e 29-të deri te derbi i kryeqytetit dhe ndeshja e prapambetur,

Aktualisht kampioinati shqiptar është në pauzë për shkak të ndeshjeve të kombëtareve. Të gjitha skuadrat do të kenë mundësinë të rifitojnë energjitë e duhura për të përballuar pjesën e mbetur të sezonit.

Të gjithë tifozët tashmë kanë fatin të njihen me ndeshjet e radhës në kampionat. Komisioni i Ligave dhe Garave në FSHF ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të kampionatit “Abissnet Superiore”, nga java e 29-të e deri në javën e 33-të.

Janë bërë të ditur edhe oraret e sfidave në të cilat do të luhen. Gjithashtu është mësuar edhe data se kur do të luhet sfida e prapambetur mes Dinamos dhe Teutës, e cila u shty për shkak të reshjeve të dendura të shiut në javën e 27-të.

Derbi i kryeqytetit do të luhet më 28 prill në orën 19:00 në “Air Albania” ku do të vihen përballë për herë të 4-të në këtë sezon Tirana dhe Partizani.

Më poshtë kalendari i plotë:

 

ABISSNET SUPERIORE

JAVA 29

Egnatia-Kukësi                                  29.03.2024         15:00

Vllaznia-Erzeni                                  29.03.2024         19:00

Tirana-Teuta                                       29.03.2024         19:00

Laçi-Partizani                                     30.03.2024         15:00

Dinamo City-Skënderbeu                   30.03.2024         18:00

Ndeshje e prapambetur e javës së 27-të

Dinamo City-Teuta                              03.04.2024        18:00

JAVA 30

Kukësi-Dinamo City                             07.04.2024       15:00

Partizani-Vllaznia                                 07.04.2024        18:00

Teuta-Laçi                                             07.04.2024        18:00

Erzeni-Egnatia                                      08.04.2024        15:00

Skënderbeu-Tirana                                08.04.2024        18:00

JAVA 31

Tirana-Kukësi                                        13.04.2024          15:00

Skënderbeu-Teuta                                  13.04.2024          18:00

Vllaznia-Laçi                                         13.04.2024          18:00

Egnatia-Partizani                                    14.04.2024          15:00

Dinamo City-Erzeni                               14.04.2024          18:00

JAVA 32

Erzeni-Tirana                                          19.04.2024           15:00

Kukësi-Skënderbeu                                 19.04.2024          15:00

Laçi-Egnatia                                            20.04.2024          15:00

Partizani-Dinamo City                            20.04.2024          18:00

Teuta-Vllaznia                                        20.04.2024           18:00

JAVA 33

Skënderbeu-Erzeni                                  27.04.2024         18:00

Dinamo City-Laçi                                    27.04.2024         18:00

Egnatia-Vllaznia                                      28.04.2024         15:00

Kukësi-Teuta                                            28.04.2024         15:00

Tirana-Partizani                                        28.04.2024         19:00

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga