Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

"Ne u penalizuam nga mungesat", Kumbarçe përgëzon Memushin: Flamurtari shumë i fortë, duket dora e trajnerit

Shkruar nga NEWSPORT
"Ne u penalizuam nga mungesat", Kumbarçe përgëzon

Ka përfunduar ndeshja mes Flamurtarit dhe Korabit e vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë së Parë. Ndeshja që u zhvillua në qytetin e Vlorës përfundoi me fitoren e pastër 2-0 të kuqezinjve. Pas kësaj sfide për mikrofonat e MCN TV, foli trajneri i Korabit, Shpendi Kumbarçe.

“Duke krahasuar Flamurtarin e vitit të kaluar me këtë të sotmin është tepër më i fortë. Duket dora e trajnerit, e përgëzoj Memushin. Edhe pse këtë javë na u rikthyen dy lojtarë kryesorë sepse ishin me grip, mungesa e Markut bëri që ne t’na bjerë ritmin. Stoli është i pakët në numër dhe kontigjenti që është më afër stolit është i dëmtuar dhe nuk kishim skuadrën të plotë dhe ndërrimet i kishim të limituara”, u shpreh trajneri i Korabit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga