Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Milinkoviç bën gati "valizhet" zbulohen kandidatët për postin e trajnerit të ri pas largimit të serbit

Shkruar nga NEWSPORT
Milinkoviç bën gati "valizhet" zbulohen kandidatët

Humbja ditën e djeshme ndaj Lushnjes ka qenë e pakapërcyeshme nga ana e drejtuesve të klubit të Kukësit dhe mbi të gjitha nga presidenti i klubit, Safet Gjici, i cili edhe pse ka rikonfirmuar Mladen Milinkoviç në krye të skuadrës, zërat për largimin e serbin nuk janë shuar ende.

Sot, janë zbuluar tre kandidatët e mundshëm për postin e trajnerit te Kukësit në rast se trajneri seb vendos të largohet apo nëse Gjici e merr këtë vendim edhe pse dje e ka rikonfirmuar.

I pari është Dritan Mehmeti, që aktualisht është në krye të skuadrës AF Dinamo, skaudra e moshave në vendin tonë. I dyti është Elvis Plori, cili aktualisht drejton skuadrën e moshave Internacional. Emri i tretë është ai i Julian Ahmatajt, i cili është përfolur se ka marrëdhënie të mira me drejtuesit e klubit verilindor.

Edhe pse kandidatët kanë filluar të dalin, pritet një tjetër vendim zyrtar nga ana e klubit të Kukësit, pas rikonfirmimit të djeshëm të trajnerit serb në krye të skuadrës deri në fund të sezonit. Pritet të shihet sa durim do të ketë presindenti Gjici për të mbajtur fjalën e dhënë dje pas disfatës me Lushnjen.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga