Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Mbrojtja “tradhton” sërish Tiranën, ndaj Kukësit një mungesë dhe një rikthim

Shkruar nga NEWSPORT
Mbrojtja “tradhton” sërish Tiranën, ndaj Kukësit

Tirana u mposht nga Skënderbeu në kuadër të javës së 21-të të Superiores, sfidë që përfundoi 4-3 në favor të korçarëve. Në këtë përballje bardheblutë u “tradhtuan” nga kapiteni i skuadrës.

Erjon Hoxhallari u ndëshkua me karton të kuq dhe la kështu kryeqytetasit me 10 lojtarë në fushën e lojës për më shumë se 20 minuta. Por jo vetëm kaq, pasi do të mungojë edhe ndaj Kukësit, takim që do të luhet ditën e shtunë në orën 13:30 në “Kukës Arena”.

Mbrojtja siç duket ka vendosur të “tradhtojë” sërish Julian Ahmatajn, i cili në duelin me Skënderbeu vuajtir mungesën e Albi Dokës, i cili gjithashtu ishte ndëshkuar me karton të kuq në përballjen me Teutën.

Por ngushëllimin për mungesën e kapitenit, trajneri i bardhebluve mund ta gjej te rikthimi i Fjoart Jonuzit. Mesfushori ka kaluar dëmtimin dhe tashmë do të jetë i gatshëm për duelin me verilindorët në kampionat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga