Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Mbijetesa, Europa dhe TITULLI, Superioria nis "zjarr" javën e 30-të. Zbuloni ndeshjet e ditës

Shkruar nga NEWSPORT
Mbijetesa, Europa dhe TITULLI, Superioria nis "zjarr" javën e

Java e 30-të e Superiores do të nise sot me tre sfida të zjarrta ku në “tryezë” do të diskutohen të tre objektivat, mbijetesa, Europa dhe titulli. Në orën 15:00, siparin e javës do ta çelë ndeshja Egnatia – Laçi në Kompleksin Partizani ku të dy ekipet kërkojnë fitoren, rrogozhinasit për të blinduar objektivin e tyre ndërsa Laçi për t’u future zyrtarisht në vallen e Europës.

Në orën 18:00 do të luhen edhe 2 sfidat më interesante të kësaj jave, derbi Teuta – Erzeni dhe Klasikja Vllaznia – Tirana. Sigurisht vëmendja kryesore ëhstë te kryendeshja në Shkodër aty ku dy ekipet synojnë vetëm fitoren, Tirana për të marshuar drejt titullit ndërsa kuqeblutë për të ndezur edhe ato pak shkëndija që kanë mbetur megjithëse objektivi mbetet sigurimi i Europës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga