Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Luhet takimi i fundit i javës së 3-të, Laçi dhe Teuta përplasin “brirët” për fitoren

Shkruar nga NEWSPORT
Luhet takimi i fundit i javës së 3-të, Laçi dhe Teuta

Ditën e sotme do të luhet takimi i fundit i javës së 3-të të “Abissnet Superiore”. Laçi pret Teutën, sfidë që do të startojë në orën 16:00.

Kurbinasit do të tentojë të marrin fitoren e parë në kampionat, teksa pas 2 sfidave të para kanë marrë vetëm 1 barazim. Bardhezinjtë kanë barazuar me Erzenin dhe janë mposhtur nga Partizani.

Ndërkohë po 3 pikët e para do të synojnë edhe durrsakët e Diego Longos. Aktualisht “djemtë e detit” kanë vetëm 1 pikë, ndërsa kanë dhe një takim më shumë për të luajtur.

Një duel mjaft interesat që dy ekipet do të përplasin “brirët” mes tyre për fitoren për t’iu larguar zonës së ftohtë të renditjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga