Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Luhet finalja e mbijetesës, Bylisi pret Kukësin

Shkruar nga NEWSPORT
Luhet finalja e mbijetesës, Bylisi pret Kukësin

Bylisi do për pres sot Kukësin për të luajtur finalen e fundit mes tyre për objektivin mbijetesa. Në “Adush Muça” në orën 16:00, ballshiotët do të përballen ndaj Verilindorëve për objektivin e tyre që është mbijetesa.

Të dyja skuadrat gjenden pranë zonës së ftohtë ku Bylis ndodhet në vendin e 9-të në kuotën e 36 pikëve 4 më pak se Kukësi i vendit të 7-të. Ekipet vijnë nga fitorja në mesjavë përkatësisht ndaj Erzenit dhe Laçit.Tashmë objektivat janë të qartë për të dy klubet, fitorja dhe shamngia e rënies nga kategoria.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga