Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

LIVE/ Ndërpritet përfundimisht ndeshja Egnatia - Partizani! (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
LIVE/ Ndërpritet përfundimisht ndeshja Egnatia - Partizani! (VIDEO)

Egnatia 1-1 Partizani

Superiore: Java 13

Stadiumi: Egnatia Arena

Arbitër: Eldorjan Hamiti

Formacionet Zyrtare:

Egnatia (4-3-3): Sherri; Lila, Malota, Xhemajli, Musta; Zejnullai, Aleksi, Fernando; Dwamena, Spahiu, Paulauskas. Trajner: Edlir Tetova

Partizani (4-3-1-2): Hoxha; Murataj, Preka, Bytyçi, Buxhelaj; Mehmeti, Rrapaj, Maguette; Taipi; Cara, Bintsuka. Trajner: Arbër Abilaliaj

Komenti minutë pas minute:

-NDËRPRITET NDESHJA DERI NË NJË NJOFTIM TË DYTË-

26' Panik në Rrogozhinë, Raphael Dwamena bie pa ndjenja në fushën e lojës. Ambulanca e transporton me urgjencë në spital.

24' Paulaskas hyn rrezikshëm në zonë, por Bytyçi bllokon bukur me sparkatë dhe shmang rrezikun.

13' GOL! Partizani rikthen baraspeshën me një gol identik si i Egnatias, Bintsouka mposht Malotan në duelin ajror.

11' GOL! Shpërthen në festë Egnatia, Renato Malota shënon me kokë pas krosimit dhe nuk feston si një ish i Partizanit.

8' Krosim i rrezikshëm i Partizanit nga këndorja, në rrëmujën e zonës del portieri Sherri dhe devijon topin në krahun tjetër.

1' Fillon ndeshja, fitorja detyrim për skuadrat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga