Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Lewandowski vlerëson kurajon e lojtarëve kuqezi: Ishte shumë e vështirë të luanim ndaj mbrojtjes shqiptare sot

Shkruar nga NEWSPORT
Lewandowski vlerëson kurajon e lojtarëve kuqezi: Ishte shumë e

Pas ndeshjes Poloni-Shqipëri e mbyllur 1-0 për polakët foli për “Supersport” Robert Lewandowski. Kapiteni i shqiponjave polake e pranoi vështirësinë e ndeshjes që sapo luajti dhe vlerësoi kombëtaren tonë për lojën e zhvilluar. Kjo është fitorja e parë e Polonisë në eleminatore pasi sfidën e parë e kishin humbur 3-1 përballë Republikës Çeke. Lewandowski nuk shënoi sot kjo për shkak se mbrojtësit tani e mbuluan mjaft mirë.

"Ishte shumë e vështirë të luanim ndaj mbrojtjes shqiptare sot. Gjithsesi e kishim ndeshjen në kontroll dhe ne fituam 3 pikë e duhet të jemi të kënaqur për këtë sukses. Kjo ndeshje na tregoi se sa e vështirë është faza eleminatore në këtë grup".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga