Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Lëkundet stoli i Ahmatajt, drejtuesit bardheblu në “udhëkryq” për të ardhmen e trajnerit

Shkruar nga NEWSPORT
Lëkundet stoli i Ahmatajt, drejtuesit bardheblu në

Julian Ahmataj pasoi në stol Orges Shehin, i cili u pezullua nga drejtuesit e Tiranës për shkak të rezultateve jo të mira që skuadra po merrte. Kryeqytetasit fituan 5-0 ndaj Egnatias, por gjithsesi kjo fitore duket se nuk majfton.

Stoli i Ahmataj është “lëkundur” pasi edhe rezultate nuk janë ato që drejtuesit prisnin. Timonieri i bardhebluve ka 12 ndeshje në krye të Tiranës, ku ia ka dalë të sigurojë 4 fitore, po kaq barazime dhe po kaq humbje. Një balancë e plotë mes të tre rezultateve.

Me merktaon e janarit që është shumë afër, drejtuesit janë në “udhëkryq” për të ardhmen  e Ahmatajt. Ende nuk kanë vendosur nëse do të vazhdojnë me të dhe të besojnë tek ai, apo do të shikojnë një tjetër alternativë.

Aktualisht mbajnë vendin e 3-të në Superiore me 26 pikë. Kanë arritur të shënojnë 29 gola, ndërsa kanë pësuar 24 gola në 18 javë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga