Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kush do të jetë fitues i Këpucës së Artë në Euro 2016?

Shkruar nga NEWSPORT

Kjo është pyetja që UEFA ka bërë për tifozët në rrjetet sociale.

UEFA ka treguar tre fituesit e fundit të Këpucës së Artë të Kampionatit Evropian. Në vitin 2004 sulmuesi i Çekisë, Milan Baros, e përfundoi me 5 gola duke u shpallur më i miri i Evropianit.

Këpuca e Artë në Euro të 2008-ës, i takoi sulmuesit spanjoll, David Villa, i cili shënoi 4 gola në garën që triumfoi pikërisht Spanja.

Në Euro 2012, Spanja sërish triumfoi, ku sulmuesi i saj Fernando Torres, mori Këpucën e Artë duke shënuar tre gola.

Thomas Muller, Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezmann, janë tre favoritët për të marrë Këpucën e Artë në Euro 2016 sipas basteve. Se kush do ta fitojë këtë herë mbetet për t'u parë.euro_1465570443-763129

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga