Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kupa si shpëtim i sezonit, Kukësi beson te e shkuara ndaj Tiranës

Shkruar nga NEWSPORT
Kupa si shpëtim i sezonit, Kukësi beson te e shkuara ndaj Tiranës

Kukësi – Tirana është një nga sfidat gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë, takim që do të luhet në orën 15:00. Në “kukës Arena” do të vihen përballë njëra-tjetrës dy skuadra që do të synojnë t’i shkojnë deri në fund këtij kompeticioni.

Si verilindorët ashtu edhe bardheblutë e shikojnë Kupën e Shqipërisë si shpëtimin e sezonin dhe në këtë mënyrë do të luajnë gjithçka për gjithçka në gjysmëfinalen e parë për të qenë më afër finales në sfidën e kthimit. Bledar Devolli do të synojë që pas “kokës” së Partizanit, kërkon atë të Tiranës.

Sfida e sotme do të jetë përballja numër 8-të në Kupë mes dy ekipeve. Në 7 duelet e mëparshme, verilindorët janë më favoritë. Kuksianët kanë fituar në 3 sfida, në 2 të tjera kanë trimfuar bardheblutë dhe po 2 ndeshje kanë përfunduar në barazim.

Kukësi ia ka dalë të shënojë 11 gola në portën e kryeqytetasve, ndërsa nga krahu tjetër Tirana ka mundur t’i ndëshkojë 7 herë. Një duel që premton të jetë i luftuar në “Kukës Arena” dhe mbetet të shihet se cila prej ekipeve do të mund të jetë më afër finales së madhe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga