Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kukësi “blindon” mbrojtjen, verilindorët zyrtarizojnë një 24-vjeçar

Shkruar nga NEWSPORT
Kukësi “blindon” mbrojtjen, verilindorët zyrtarizojnë
Kukësi vazhdon të përforcojë skuadrën për sezonin e ri. Verilindorët kanë mundur të prezantojnë ditën e sotme një mbrojtës. Nën urdhrat e Rraman Hallaçit është vënë franc Lala. 24-vjeçari do të “blindojë” kështu mbrojtjen e skuadrës për sezonin e ri. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku thuhet se palët kanë firmosur kontratë 2-vjeçare. “WELCOME FRANCI LALA Futboll Klub Kukësi njofton se mbrojtesi Franci Lala është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 24-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin tonë një kontratë për 2 sezone , duke u bërë futbollisti më i ri në skuadër. 24 vjeçari, i lindur në Tirane, vjen te Kukësi nga kampionati Shqiptar, ku sezonin e fundit ishte pjese e KF Korabi !  Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje futbollistit Franci Lala dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirësevjen Franci”, shkruan klubi verilindorë.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by FK Kukësi (@fkkukesialbania)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga