Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

ZYRTARE/ Projekti për Superioren, Vora firmos me ishin e Skënderbeut

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Projekti për Superioren, Vora firmos me ishin e Skënderbeut
Vora

Vora ka zyrtarizuar zgjatjen e bashkëpunimit me Shkëlzen Ruçin dhe për të paktën 1 sezon. Kujtojmë se portieri 31-vjeçar la Skënderbeun para 1 viti për t’u bashkuar me klubin e Vorës.

“FK Vora njofton se ka arritur marrëveshjen me Shkelzen Rucin për të rinovuar kontratën dhe për një vit, portieri nga Elbasani, ka firmosur sot kontratën e re, duke zgjatur në ketë mënyrë bashkëpunimin”, shkruhet në njoftimin e Vorës.

Vora po punon për objektivin Superiore. Në sezonin e fundit Ruçi luajti 22 ndeshje si titullar, ndërsa porta do i besohet sërish në Kategorinë e Parë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FK VORA (@fk_vora)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga