Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

ZYRTARE/ Goditje "big" nga Vora, ish-i i Skënderbeut dhe Partizanit transferohet në Kategorinë e Parë

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Goditje "big" nga Vora, ish-i i Skënderbeut dhe
Fotomontazh / Gresild Lika - Vora

Gresild Lika është lojtari më i ri i Vorës. Një goditje “big” nga klubi i Vorës që nënshkruan kështu me një lojtar me cilësi të larta dhe me një eksperiencë të gjatë në Superiore. Lajmin për transferimin e Likës e ka bërë të ditur vetë klubi i Kategorisë së Parë me anë të një postimi në faqen zyrtare, ku shkruan:

“Futboll Klub Vora njofton se sulmuesi Gresild Lika është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 26-vjecar ka firmosur ditën e sotme duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër, Lika është aktivizuar me ekipe si

Skënderbeu, Partizani, Dinamo, Bylis. Klubi i Vorës i uron mirëseardhjen Gresild Likës dhe shumë sukses me fanellën e skuadrës sonë.”

Kujtojmë që Lika luan në rolin e sulmuesit të krahut të majtë. 26-vjeçari e ka nisur karreirën e tij te Partizani, teksa është aktivizuar edhe për ekipe si Dinamo, Skënderbeu, Bylis, Luftëtari apo Korabi. Tashmë, Lika nis një aventurë të re në Kategorinë e Parë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FK VORA (@fk_vora)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga