Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Sinan Idrizi kërkon ngjitjen në Superiore, kreu i Flamurtarit synon trajnerin e Shkëndijës

Shkruar nga NEWSPORT
Sinan Idrizi kërkon ngjitjen në Superiore, kreu i Flamurtarit synon
Sinan Idrizi

Flamurtari prej javësh kërkon një trajner të ri. Dështimi për të disatën herë për t’u ngjitur në Superiore ka “zemëruar” Sinan Idrizin, i cili do t ëbëjë ndryshime të rëndësishme për sezonin e ri.

Gjithçka do të nisë nga trajneri dhe në radarin e tyre ka rënë, timonieri i Shkëdijës së Tetovës. Bëhet fjalë për Jeton Beqirin, i cili mbylli sezonin e kuqezinjtë në kampionatin maqedonas.

41-vjeçari është një njohje e vjetër e kreut të Flamurtarit, pasi në të kaluarën ka qenë pjesë e vjonjatëve, ku këto të fundit drejtoheshin nga Shpëtim Duro. Beqiri në sezonin 2017-2018 ka qenë zëvendës trajner i Duros.

Beqiri ka një karrierë të gjatë, tesa ka drejtuar ekipe si Struga, Renova, Bylis dhe tashmë Shkëndijën e Tetovës. Te këto të fundit u transferua gjatë merkatos së janarit të këtij viti, ndërsa ka kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2025.

Sinan Idrizi kërkon ngjitjen në Superiore, kreu i Flamurtarit synon
Jeton Beqiri me fanelen e Shkendijes se Tetoves

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga