Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Zbriti në Kategorinë e Parë dhe riktheu Elbasanin në Superiore, Edon Hasani si Jul Çezari: Erdha, Pashë, Fitova

Shkruar nga NEWSPORT
Zbriti në Kategorinë e Parë dhe riktheu Elbasanin në
Edon Hasani

Edon Hasani sakrifikoi shumë verën e shkuar duke zbritur në Kategorinë e Parë për të luajtur me Elbasanin. Mesfushori shkodran kishte shumë oferta nga elita shqiptare dhe ajo dardane, si dhe klube të interesuara jashtë, por i besoi projektit të verdhebluve dhe pranoi ofertën e tyre.

Vendimi i doli për mirë pasi tani janë shpallur kampion duke qenë një faktor kyç në rikthimin e Elbasanit në Superiore. 32-vjeçari ishte titullar absolut në 32 ndeshje duke shënuar edhe 5 gola vendimtar.

Pas festës së titullit, Hasani bërë një postim në faqen e tij në Instagram nën diçiturën e famshme të perandorit romak, Jul Çezarit: Veni, Vidi, Vici (Erdha, Pashë, Fitova)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edon Hasani (@hasaniedon)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga