Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Besa – Luftëtari dhe Lushnja – Iliria, mësoni formacionet e mundshme në Play-Out

Shkruar nga NEWSPORT
Besa – Luftëtari dhe Lushnja – Iliria, mësoni formacionet
Besa - Luftetari, Lushnja - Iliria

Kategoria e Parë do të zhvillojë finalet e Play-Out ditën e sotme në orën 16:00. Katër ekipe zbresin në fushën e lojës për të luftuar për dy biletat e fundit.

Besa dhe Lushnja do të luajnë gjithçka për gjithçka, për të shpëtuar sezonin e tyre e për të siguruar mbijetesën në këtë kategori. Nga ana tjetër, Luftëtari e Iliria vijnë pas një sezoni të mirë, por pa ia dalë të sigurojnë direkt ngjithen.

Sfida mes kavajasve dhe gjirokastritëve do të luhet në Vlorë, në stadiumin “Flamurtari”, ndërsa ajo mes lagunarëve dhe Ilirisë në Rrogozhinë tek Arena Egnatia. Më poshtë mund të shihni edhe rreshtimet e mundshme që trajnerët repsektiv pritet të hedhin në fushën e lojës.

Besa – Luftëtari

Besa (4-3-3) – Ahmetaj; Perja, Nurja, Ramilli, Abdulla; Emini, Hoala, Ncube; Dabo, Ba, Balla. Trajner: D. Bubeqi
Luftëtari (4-3-3) – Boye; Tuni, Glauber, Souza, Çulli; Rama, Puci, Felipe; Mërkuri, Ziaj, Mirani. Trajner: E. Dalipi

Lushnja – Iliria

Lushnja (4-4-2) – Alimuçaj; Magani, Kasmollari, Disha, Ruço; Tabaku, Andoni, Leraux, Dragoj; Preknicaj, Canka. Trajner: G. Magani
Iliria (4-4-2) – Lika; Kallaku, A. Selmani, Xeka, Trokshi; Berisha, Alinani, Okonkëo, Gjinaj; Olatunbosun, S. Selmani. Trajner: A. Canaj

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga