Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Besa e Mirel Josës pa “frena”, i “rrëmben” Flamurtarit ish-lojtarin e Skënderbeut

Shkruar nga NEWSPORT
Besa e Mirel Josës pa “frena”, i “rrëmben”
Flamurtari

Besa e Kavajës është një nga skuadrat më aktive në merkato. Kavajasit po bëjnë përforcime mjaft cilësore, ndërsa tashmë objektivi i tyre dihet. Klubi kërkon ngjitjen në Superiore.

Sipas “Futbolli në Shqipëri” drejtuesit nuk kanë ndërmend të ndalen, teksa kanë arritur marrëveshjen me ish-lojtarin e Skënderbeut. Erlis Frashëri mbyll pas 6 muajsh aventurën e tij te Flamurtari dhe do të vihet nën urdharat e Mirel Josës.

Mbrojtësi ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Besës dhe pritet që në orët në vazhdim të firmosë kontratën me kavajasit.  36-vjeçari zbarkoi në vlorë nga ekipi i Skënderbeut dhe luajti në 13 ndeshje duke realizuar dhe një gol.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga