Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kategoria e Parë/ Bylis dhe Elbasani nisin shkëputjen, Flamurtari zhgënjen në shtëpi (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Kategoria e Parë/ Bylis dhe Elbasani nisin shkëputjen, Flamurtari

Kategoria e Parë: Java 8

Përfundojnë 3 ndeshjet e para të javës së 8-të të Kategorisë së Parë. Bylis fitoi supersfidën ndaj Vorës duke e mposhtur pastër me rezultatin 2-0. Souza dhe Lajthia shënuan për çdo pjesë duke i dhënë 3 pikë ballshiotëve.

Fitore mori edhe Elbasani që mposhti mes vështirësive Burrelin në transfertë. Verdheblutë luajtën që prej minutës së 39’ me 10 lojtarë, por ia dolën të gjejnë rrugën e rrjetës me Karakaçin i cili ktheu një penallti në gol.

Sfida tjetër mes Flamurtarit dhe Besës u mbyll pa gola me vlonjatët që zhgënjejnë në shtëpi.

Ndeshjet:

Bylis 2-0 Vora (Souza 34', Lajthia 90')

Bylis: Beqaj, Trumçi, Krasniqi, Souza, Goxha, Lajthia, Aboubacar, Ruçi, Kasaj, Abazaj, Kibe. Trajner: A. Bellai

Vora: Ruçi, Ismaili, Tabaku, Prengaj, Xhemalaj, Raboshta, Vrapi, Peralta, Dalipi, Imami, Ntephe. Trajner: K. Arbëri

Rasti për penallti: VIDEO

Goli i Bylisit: VIDEO

Goli i anulluar i Bylisit: VIDEO

Goli i dytë i Bylisit: VIDEO

Burreli 0-1 Elbasani (*Pere 39' k. kuq, Karakaçi 65'P)

Burreli: Dani, Dickson, Muriel, Kastrati, Ferruku, Stana, Hoti, Dulaj, Zani, Fetaj, Koleci. Trajner: K. Hima

Elbasani: Totoshi, Hida, Pere, Karakaçi, Leo Melo, Kasa, Hasani, Telushi, Lleshi, Hoxhaj, Fernandes. Trajner: Nevil Dede

Flamurtari 0-0 Besa (Vitija 89' k. kuq)

Flamurtari: Teqja, Hasa, Deliaj, Beqja, Batha, La Torre, Indio, Beji, Shkurtaj, Vucaj, Sidibe. Trajner: D. Resuli

Besa: Ahmetaj, Pepja, Kapo, Mkhululi, Emini, Shurdhiqi, Abdulai, Alphousseyni, Kamohelo, Nurja, Spahiu. Trajner: L. Pashja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga