Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Plot 20 gola në 6 ndeshje, pas 90-të minutave festojë Besëlidhja, Veleçiku dhe Valbona (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Plot 20 gola në 6 ndeshje, pas 90-të minutave

Janë mbyllur 6 duelet e Kategorisë së Dytë, të vlefshme për javën e 3-të të saj.  20 gola janë shënuar në të gjitha sfidat.

Valbona ka fituar 3-2 ndaj Tërbunit, ndërsa Veleçiku ka triumfuar 2-1 ndaj Albanëve. Fitore mori edhe Besëlidhja ndaj Ilirisë me shifrat 1-0 për lezhjanët, teksa Naftëtari fitoi 2-1 ndaj Murlanit.

Në krahun tjetër janë mbyllur në barazim sfidat, Shënkolli me Adriatikun. Kjo përballje përfundoi 3-3, ndërsa 1-1 ka përfunduar dueli mes Gramshit dhe Sopotit.

REZULTATET: 

GRAMSHI 1-1 SOPOTI

SHËNKOLLI 3-3 ADRIATIKU

VALBONA 3-2 TËRBUNI

KSS ALBANËT 1-2 VELEÇIKU

ILIRIA 0-1 BESËLIDHJA

NAFTËTARI 2-1 MURLANI

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga