Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Besëlidhja "shpartallon" Naftëtarin, Valbona dhe Iliria nuk zhgënjejnë (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Besëlidhja "shpartallon" Naftëtarin,

Kanë përfunduar të 4-ta sfidat e grupit A të Kategorisë së Dytë. 8 ekipe zbritën në fushë për të luajtur ndeshjet e vlefshme për javën e 14-të të këtij kampionati.

Valbona fitoi në shtëpi pa problem përballë Adriatikut. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-0 në favor të vendasve. Në krahun tjetër, Sopoti fitoi minimalisht 1-0 në transfertë përballë Murlanit.

Besëlidhja gjithashtu zhvilloi një ndeshje spektakolare në transfertën e Naftëtarit. Lezhjanët triumfuan me rezultatin e thellë 5-0. Pa probleme fitoi edhe Iliria. Ekipi nga Fushë Kruja mposhti Veleçikun 3-1.

Ndeshjet:

VALBONA 2-0 ADRIATIKU 

NAFTËTARI 0-5 BESËLIDHJA 

ILIRIA 3-1 VELEÇIKU 

MURLANI 0-1 SOPOTI 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga