Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Incidentet në derbi/ Tre tifozë nën hetim nga policia, një prej tyre 15-vjeç

Shkruar nga NEWSPORT
Incidentet në derbi/ Tre tifozë nën hetim nga policia, një

Derbi mes Tiranës dhe Partizanit veç emocioneve në fushën e lojës u shoqërua edhe me disa episode ku u ndërpre ndeshja për shkak të hedhjeve të mjeteve piroteknike në fushën e lojës. Për këtë janë vënë nën hetim nga policia tre tifozë të cilët akuzohen si shkaktarët e incidenteve. Njëri nga të tre, në fakt do të hetohet për futjen në fushë gjatë golit të Partizanit.

Komunikata e Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit A. Xh., 21 vjeç, A. G., 27 vjeç dhe një shtetas 15 vjeç, pasi ditën e djeshme, gjatë ndeshjes së futbollit mes ekipeve Partizani – Tirana, kanë kryer veprime të dhunshme, duke hedhur lëndë piroteknike, ndërsa shtetasi A. G. ka hyrë në fushën ku zhvillohej ndeshja. Policia vijon veprimet hetimore për identifikimin dhe procedimin penal dhe administrativ, të shtetasve të tjerë kanë kryer veprime të dhunshme dhe kanë lëndë piroteknike, gjatë dhe pas ndeshjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga