Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Heroi i takimit, Mehdi ÇOBA: Unë pres të më jepet shansi, golin ia dedikoj gjyshit

Shkruar nga NEWSPORT
Heroi i takimit, Mehdi ÇOBA: Unë pres të më jepet shansi,

Mehdi Çoba hyri në fushë në pjesën e dytë dhe i dha fitoren e kipit të Vllaznisë përballë Partizanit duke shënuar një gol të bukur në minutën e 90-të. Në intevsitën për Oversport, pas ndeshjes, Çoba shprehet se pret momentin e tij në fushë dhe ndihet i lumtur për golin.

“Ndjesi shumë e mirë por më e mirë është fitorja e ekipit. E fillova me vështirësi por pastaj me golin e clirova. Kur krijohen rastet është dicka e mirë por fusha ishte e re për ne. Nuk jemi ambientuar mirë me fushën artificiale.

Besimin e trajnerit dua ta fitoj sa më shpejt të jetë e mundur të punoj dhe me këmbëngulje të fitoj edhe vendin e titullarit. Golin ia dedikoj gjyshit, shpresoj të jetë krenar me mua. Unë stërvitem cdo ditë dhe pres momentin por i takon trajnerit.”- u shpreh sulmuesi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga