Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Goditja e parë e Milanit, firmos zëvëndësuesi i Maignan

Shkruar nga NEWSPORT
Goditja e parë e Milanit, firmos zëvëndësuesi i Maignan

Milani ka bërë goditjen e parë për merkaton e janarit. Kuqezinjtë prej javësh po punonin për zëvëndësuesin e poriterit Mike Maignan i cili është dëmtuar dhe do të mungojë edhe për disa kohë.

Me Champions League përpara dhe ndeshjet e ngjeshura në Serie A, Pioli ka këkruar një portier të ri i cili do të zëvëndësojë denjësisht gardianin francez deri sa ai të kthehet. Sipas Sky Sports, Maldini ka zgjedhur një portier të ri në Amerikën e Jugut në funksion të pjesës së dytë të sezonit dhe të së ardhmes.

Është Devis Vasquez , një lojtar kolumbian i lindur në vitin 1998 në pronësi të Club Guaranì. Operacioni është mbyllur, me portierin që do të mbërrijë në Itali në mënyrë permanente në ditët në vijim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga