Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Gjermania tregon "burrëri", spanjollët kualifikohen falë fitores së gjermanëve

Shkruar nga NEWSPORT
Gjermania tregon "burrëri", spanjollët kualifikohen

Mbrëmja dramatike e grupit E, “shkelmon” jashtë botërorit 4 herë kamponët e botës, Gjermaninë. Panzerat treguan karakter dhe burrëri përgjatë 90 minutave dhe përmbysën nga 2-1 avantazhin e Kosta Rikës në 2-4, i cili linte jashtë Spanjollët që humbën me shifrat 2-1 me Japoninë.

Fitorja burrërore e gjermanisë bën që Spanja të ketë një autostradë para, me Marokun në 1/16 dhe më pas do të jetë fituesja e çiftit Hollandë- Amerikë, ajo që do i presë në çerekfinale iberikët në rast kualifikimi me Marokun. Një llogari dinakërore por që i shkon për shtat Spanjës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga