Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Trajneri Reja publikon listën e lojtarëve të ftuar për sfidat e Kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT

Kombëtarja e Shqipërisë do të nisë grumbullimin e saj ditën e hënë në prag sfidat e Nations League kundër Izraelit dhe Islandës. 24 lojtarët e ftuar për këto sfida pritet që të sjellin rezultatet pozitive pasi kualifikim për në fazën tjetër është i mundshëm.

Trajneri Edoardo Reja ka përzgjedhur në portë 3 gardianët, Etrit Berisha, Thoamas Strakosha dhe Elham Kastrati. Në mbrojtje do të jenë Hysaj, Ajeti, Bajrami, Ismajli, Doka, Lenjani, Mihaj, Veseli dhe Balliu. Mesfusha do të mbulohet nga Bare, Asllani, Gjasula, Abrashi, Ramadani, Bajrami, Laçi dhe Çekiçi. Sulmues janë Uzuni, Seferi, Broja dhe Cikalleshi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga