Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Shkëlqeu me gol dhe asist, bomberi i kombëtares shqiptare në formacionin e javës

Shkruar nga NEWSPORT

Indrit Tuci ishte protagonist në ndeshje e djeshme që Lokomotiva Zagreb zhvilloi ndaj HNK Gorica. Bomber i kombëtares shqipatre shkëlqeu në këtë takim me gol dhe asist duke qene vendimtarë në barazimin 2-2.

Një gol i bukur nga distancs nuk i la mundësinë portierit kundërshtarë të reagonte, ndërsa kompletoi paraqitjen e tij edhe me asistin ndaj shokut të skuadrës.

Shpërblimi për të ka ardhur, pasi 22-vjeçari është zgjedhur në formacionin e javës së 32-të të kampionëtit kroat. Tuci është vlerësuar me notën 7.9.

[caption id="attachment_690799" align="alignnone" width="393"] Tuci ne formacionin e javes[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga