Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Gol dhe 2 asiste, Sokol CIKALLESHI lë RONALDON në stolin e “rezervave” (FORMACIONI)

Shkruar nga NEWSPORT

Sokol Cikalleshi nuk ka ndërmend të ndalet në Arabinë Saudite. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është kthyer në një protagonist absolut me skuadrën e tij, Al-Khaleej. Në sfidën ndaj Al-Ëehda, kavajasi arriti të asistonte dy herë, ndërsa shndërroi në gol një penallti të fituar po vetë.

Paraqitja fantastike e Cikalleshit nga Soffascore është vlerësuar me notën 8.5, teksa sulmuesi shqiptar është vendosur edhe në formacionin e javës në kampionatin arab. Ajo që bie në sy është mos përfshirja e Cristiano Ronaldos në këtë 11-tëshe, me Cikalleshin që merr peshën e sulmit.

[caption id="attachment_693845" align="alignnone" width="300"] Cikalleshi ne Formacionin e javes ne kampionatin arab[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga