Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FORMACIONET MUNDSHME/ Mbijetesa dhe Europa, Çela dhe Tetova piketojnë 11-shet titullare

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET MUNDSHME/ Mbijetesa dhe Europa, Çela dhe Tetova

Superliga ngre “siparën” e javës së 33-të në orën 15:00 ku luhen katër ndeshje. Kastrioti do të pres në “Elbasan  Arena” Egnatian për objektivin kryesorë, mbijetesën. Krutanët ndodhen në vendin e fundit në kuotën e 32 pikëve. Nga ana tjetë rrogazhinasit kërkojnë të “blindojnë” vendin e 3-të, për të arritur suksesin historik të klubit që është pjesmarrja në Conference League.

Të dy trajnerët kan shuar dilemat për këtë përballje ku kanë piketuar 11-shen e tyre. Emiliano Çela do të vuaj mungesën e disa titullarëve por ajo që bie në sy është se lojtarët që kanë luajtur zëvëndësues kanë bërë mirë.

Ndërsa Edlir Tetova do të shkoi në këtë përballje më grupin e plotë duke patur luksin e zgjidhjeve.

FORMACIONET E MUNDSHME:

Kastrioti: 4-3-3

Sali, Onanuga, Bejzade, Stojanovic, Sulka, Hasani, Karakaçi, Mehmeti, Zogaj, Selmani

Egnatia: 4-3-3

Sherri, Fangaj, Malota, Memolla, Musta, Agbekpornu, Mëllugja, Fernando, Kasa, Xhekson, Dwamena

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga