Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Flamurtarin e kemi dominuar gjithmonë”, Kumbarçe: Keko te Partizani? Është nxënësi im i preferuar. Dua Erzenin në finale!

Shkruar nga NEWSPORT
“Flamurtarin e kemi dominuar gjithmonë”, Kumbarçe: Keko

Trajneri i Korabit, Shpend Kumbarçe, foli për Oversport pas fitores së ekipit të tij ndaj Flamurtarit. Një fitore që i jep atyrë të drejtën të luajën në finalen e Play-Off me ekipin që do të përfundojë i 8-ti në Superiore.

“Fitore e merituar, Flamurtarin është ekip i mirë, kemi dalë barazim në 2 ndeshjet e mëparshme. E kemi dominuar gjithmonë, Do të kisha qefë që të përballeshim me Erzenin. Keko? Ai do të jetë nxënësi im i preferuar. Investim që ka rezultuar efikas por do të gjejmë Keko të tjerë. Mziu? Nuk kam informacion për gjëndjen e tij, fitorja i dedikohet atij. Premio? Nuk di gjë.

Gjatë gjithë javës kemi punuar për këtë modul loje, të fortë prapa dhe të rrezikshëm para. Golat erdhën në goditje standarte, gjë që e kemi punuar gjatë gjithë javës. Gëzim ka, festë më vonë. Festë për ne do të jetë rikthimi i kapitenit. Shpresoj për shërim të shpejtë.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga