Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Flamurtari dhe Korabi 'prejnë' biletën për Play-Off, Kastrioti 'zhyt' Besën. Mësoni rezultatet në Kategorinë e Parë

Shkruar nga NEWSPORT
Flamurtari dhe Korabi 'prejnë' biletën për Play-Off,

Kategoria e Parë: Java 22

Mbyllen 4 ndeshjet e para të javës së 22-të të Kategorisë së Parë. Flamurtari dhe Korabi fitojnë përballë Tomorit dhe Lushnjes duke prerë biletën kështu për Play-Off.

Kastrioti mposht Besën në shtëpi duke e parakaluar edhe në renditje me kavajasit që zhytën në zonën Play-Out, ndërsa krutanët shpëtojnë. Sfida tjetër Luzi – Burreli u mbyll me fitoren 2-0 të vendasve që mbeten në zonën e ftohtë.

Rezultatet :

Korabi 1-0 Lushnja

(Reçi 72')

Kastrioti 3-1 Besa

(Mehmeti 36', Kapllani 54', 81 / Balla 26')

Luzi 2-0 Burreli

(Treni 82', Itodo 90')

Tomori 1-4 Flamurtari

(Caco 41' / Deliaj 29', Shkurtaj 33', Podrimcaku 77', Batha 84')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga