Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Fitorja e parë shpërblehet me premio, klubi i Kategorisë së Dytë shpërndan 50 mijë lek të vjetra për çdo lojtar

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja e parë shpërblehet me premio, klubi i Kategorisë së

Luftëtari arriti të fitojë ndeshjen e parë në kampionat përballë Maliqit ditën e djeshme në Gjirokastër. Ndeshja përfundoi me rezultatin e pastër 3-0 me dygolëshin e Mërkurit dhe Gabës.

Pas humbjes ndaj Elbasanit në javën e parë, kjo fitore ngre moralin në kampin gjirokastrit dhe e dërgon ekipin në vendin e 6 në kuotën e 3 pikëve, po aq sa Devolli, Butrinti, Maliqi, Albpetroli dhe Shkumbini.

Siç raporton shtypi i shkruar, mundi i futbollistëve për fitore ka sjellë edhe shpërblimin e tyre. Në takimin e djeshëm me skuadrën, kryebashkiaku Flamur Golemi u premtoi premio prej 50 mijë lekësh të vjetër për çdo futbollist në rast fitoreje.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga