Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Falsifikuan biletat dhe i shitën nga 400 euro, arrestohen dy persona në Tiranë

Shkruar nga NEWSPORT
Falsifikuan biletat dhe i shitën nga 400 euro, arrestohen dy persona

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen se kanë që falsifikuan biletat për ndeshjen Shqipëri-Çeki dhe i shitën ato me çmime të larta.

Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit A. O. dhe S. A., të dy banues në Tiranë. Personat në fjalë falsifikuan rreth 60 bileta dhe i kanë shitur ato me çmime deri në 400 euro.

Pasi qytetarët kanë paraqitur këto bileta, për të hyrë në stadium, janë krijuar probleme teknike sepse biletat ishin të dubluara.

Njoftimi i policisë së Tiranës:

Vihen në pranga 2 shtetas që falsifikuan biletat për ndeshjen Shqipëri-Çeki dhe i shitën ato me çmime të larta.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas kanë falsifikuar dhe shitur rreth 60 bileta të tilla, për këtë ndeshje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Tiranë, në vijim të veprimeve të thelluara hetimore për dokumentimin e plotë ligjor të rastit të shitjes së biletave për ndeshjen Shqipëri-Çeki, me çmime shumë të larta, me anë të mashtrimit, që u godit ditën e djeshme, kanë vënë në pranga 2 nga shtetasit që ishin në hetim për këtë rast, konkretisht:

  1. O. dhe S. A., të dy banues në Tiranë.

Nga veprimet e thelluara hetimore ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë falsifikuar biletat për ndeshjen Shqipëri-Çeki dhe i kanë shitur ato me çmime deri në 400 euro. Pasi qytetarët kanë paraqitur këto bileta, për të hyrë në stadium, janë krijuar probleme teknike sepse biletat ishin të dubluara.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga