Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EUROPA LEAGUE/ Tuci e Laçi kundër Liverpool, Roma "peshkon" në Angli dhe Gjimshiti do të udhëtojë në Portugali (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e 1/8-ave të Europa League, ku ekipe si Milan, Roma, Atalanta, Liverpool, Villarreal kanë mësuar edhe kundërshtarët e tyre në këtë fazë.

Gjithashtu edhe Qarabag i Redon Xhixhës dhe Sparta Prague e Indrit Tucit dhe Qazim Laçit ka mësuar për rivalët e tyre në këtë fazën. Goglat kanë rezervuar përballje interesante, ku skuadra e Tucit dhe Laçit u peshkua me gjigandët e Liverpool. Milan do të përballet me Leverkusen, teksa Roma me Brighton. Ndërsa Atalanta e Berat Gjimshitit do të udhëtojë në Portugali për t'u përballur me Sportingun.

Kujtojmë se ndeshjet e kësaj faze janë programuar të zhvillohen më 7 mars dhe 14 mars.

Ndeshjet:

Sparta Prague - Liverpool

Marseille - Villarreal

Roma - Brighton

Benfica - Rangers

Freiburg - West Ham

Sporting CP - Atalanta

Milan - Slavia Praha

Qarabag - Leverkusen

[caption id="attachment_724961" align="alignnone" width="793"]Ndeshjet e Europa League Ndeshjet e Europa League[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga