Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

“Jemi gati për të fituar”, Kylian Mbappe nuk vihet nën presion: Kokën e kam perfekt, tani të shohim këmbët

Shkruar nga NEWSPORT
“Jemi gati për të fituar”, Kylian Mbappe nuk vihet
Kylian Mbappe

Franca do të përballet nesër me Austrinë në orën 21:00 në Merkur Siel-Arena të Dusseldorfi, sfidë e vlefshme për Grupin D. Pas fitores së Hollandës ndaj Polonisë, presioni kalon te Gjelat që janë favorit kryesor për fitimin e titullit.

Në prag të sfidës, superylli dhe kapiteni i Franës Kylian Mbappe ka folur shkurtimisht ku shprehet se është gati për të fituar. I pyetur për ndjesinë e presionit që rëndon mbi Francën për të fituar kompeticionin ai thekson se mendërisht është perfekt.

"Jam gati për të fituar, është më shumë një pyetje mendore. Koka ime është perfekte, tani le të shohim se si janë këmbët e mia", tha Mbappe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga