Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ernest Muçi te Besiktas ‘plas’ shampanjën te Tirana, bardheblutë ‘mbushin xhepat’ me shifrën rekord

Shkruar nga NEWSPORT
Ernest Muçi te Besiktas ‘plas’ shampanjën te Tirana,

Ernest Muçi do të bëjë hapin e rradhës dhe më të madhin në karrierë teksa pritet të transferohet te Besiktas. ‘Fanatik’ e bën të kryer operacionin me gjigantin turk që do të paguajë plot 8 milionë euro dhe një kontratë 3 vjeçare për talentin shqiptar.

Lexo edhe→ E KRYER/ Ernest Muçi transferohet te gjiganti turk, Legia mbyll marrëveshjen për shumën e majme

Lojtari i Kombëtares do të kryejë sot vizitat mjekësore dhe nesër do të bëjë prezantimin zyrtar ku do të hedhë edhe firmën në kontratë.

Ky transferim ka sjellë një festë të madhe te Tirana e cila do të arkëtojë një shumë të majme. Bardheblutë e shitën talentin e tyre te Legia në vitin 2021 për 500 mijë euro, por arritën të ruanin 10% të kartonit në shitjen e ardhshme.

Sipas përllogaritjeve, 26 herë kampionëve shqiptar u takojnë plot 800 mijë euro të cilat do të derdhen në arkët e klubit nga Legia. Ky do të jetë edhe operacioni me shifrën më të lartë ndonjëherë për Tiranën që i ‘vjel’ kështu Muçit plot 1.3 milionë euro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga