Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Emra të njohur për pankinën e skuadrës së Superiores, Klodian Duro dhe Elvis Plori gati për të nisur punën

Shkruar nga NEWSPORT
Emra të njohur për pankinën e skuadrës së Superiores,

Ditën e djeshme klubi i Vllaznisë zyrtarizoi edhe trajnerin e ri për pankinën kuqeblu. Ernest Gjoka i cili udhëhoqi Kukësin në sezonin e kaluar drejt titullit kampion, është zgjedhur për të drejtuar shokdranët pas largimit të Cungut.

Por, sipas ShkodraNeës Gjoka nuk ka qenë kandidati i vetëm për stolin e Vllaznisë.

Edi Martini ishte një nga kandidaturat për të marrë drejtimin e Vllaznisë, por përveç tij një emër tjetër i përfolur ka qenë edhe ish-mesfushori i Vllanznisë, Klodian Duro. Edhe ky më herët ka drejtuar ekipin e Kukësit, ashtu si Gjoka.

Por, një tjetër emër që është përfolur ka qenë edhe trajneri i njohur shkodran, Elvis Plori. Por, ky ka qenë më pak favorit në krahasim me dy të parët.

Trajnerët e sipërpërmendur ishin të lirë dhe të gatshëm ëpr të filluar punën me shkodranët, por në fund asnjëri prej tyre nuk mori pëlqimin e drejtuesve, të cilët vendosën t'ia besonin skuadrën shkodrane Ernest Gjokës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga