Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Shkroi historinë me titullin kampion në Shqipëri, shkarkohet trajneri kryeqytetas

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Shkroi historinë me titullin kampion në Shqipëri,

Ernest Gjoka nuk është më trajner i Ohod Al-Medina. Burime të besueshme bëjnë me dije për Newsport.al që tekniku kryeqytetas është larguar nga Arabia Saudite. Ai është kthyer në Tiranë duke vijuar të jetë pjesë e paneleve sportive në vend. Rezultatet jo të mira kanë bërë që arabët t'i japin "duart" 53-vjeccarit, i cili kishte si ndihmës edhe Renato Arapin.

Ernest Gjoka është një emër i njohur në kampionatin shqiptar. Ai do të mbahet mend gjatë për titullin kampion të fituar me Kukësin para 6 vitesh. Trajneri kryeqytetas vendosi rekord duke shkuar deri në sfidën e fundit të Superiores pa asnjë humbje. Më tej vijoi karrierën si trajner në Maqedoninë e Veriut me Shkëndijës dhe së fundmi në Arabinë Saudite. /Retin TOKA/

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga