Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Premtonte për të ardhmen, 20-vjeçari largohet nga Dinamo

Shkruar nga NEWSPORT

Devid Fejzulla nuk është më lojtar i Dinamos. Burime të besueshme pranë klubit dinamovit bëjnë me dije për Newsport.al se ka qenë vetë futbollisti ai që ka kërkuar ndërprerjen e bashkëpunimit. Edhe pse 20-vjeçari shihej si potencial për të ardhmen, mungesat e hapësirave në formacion kanë sjellë edhe fundin e aventurës së tij te Dinamo.

Mesfushori është formuar te Akademia e Olympiacos në Athinë, ka provuar të luajë me Boavistën në Portugali dhe Sabadell në Spanjë. Ka qenë pjesë e zinxhirit të moshave të kombëtares shqiptare nga U-15 deri në U-19. Tashmë ai po përgatitet për një aventurë të re, ku nuk përjashtohet mundësia për të vijuar edhe jashtë vendit.

Fejzulla u aktivizua vetëm 7 minuta me skuadrën e Dinamos në sezonin që lamë pas. Pikërisht mungesa e hapësirave ka sjellë edhe fundin e bashkëpunimit, ku duhet theksuar se ka qenë vetë lojtari ai që ka kërkuar largimin nga Dinamo.

[caption id="attachment_700849" align="alignnone" width="1024"]Devid Fejzulla Devid Fejzulla[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga