Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Plas te Kukësi, lojtarët përplasen me drejtuesit dhe përjashtohen nga stërvitja

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Plas te Kukësi, lojtarët përplasen me drejtuesit dhe

Kategoria Superiore është futur në një vorbull të nxehtë me skuadra që luftojnë për kryesimin dhe të tjera për mbijetesën. Situata te Kukësi s'duket aspak pozitive me verilindorët në vendin e fundit me 16 pikë.

Si të mos mjaftonte kjo, një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur dje gjatë stërvitjes. Burime të besueshme bëjnë me dije për Newsport.al që Gjelbrim dhe Shqiprim Taipi janë përplasur me drejtorin sportiv Naim Halili. Një debat me tone të ashpra ka çuar gati në konfrontim fizik.

Kaq ka mjaftuar dhe menjëherë kanë ndërhyrë lojtarët e tjerë për të shuar gjakrat. Më pas është vendosur që të dy futbollistët të përjashtohen nga stërvitja. Tashmë pritet të shihet se çfarë do të vendosin drejtuesit me situatën që i ka dalë plotësisht nga duart. Zhvillime të reja priten në orët në vazhdim. /Retin TOKA/

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga